Wirtualna apteka

+ porady dotyczące zatok

Tabletki na katar bez recepty

Katar jest problemem dla wielu osób. Dotyka dorosłych, dzieci, nie zwraca uwagi na wiek. Zazwyczaj katar jest jednym z elementarnych objawów przeziębienia, choć może też występować samoistnie w oderwaniu od infekcji. Jednym z częstych powodów pojawiania się kataru jest alergia na pyłki, wtedy pojawia się termin kataru siennego, dobrze znanego wielu alergikom. Kiedy dolegliwości o takim charakterze się odzywają, pojawiają się pytania o możliwe rozwiązania. Tu mają miejsce pewne spory. Przede wszystkim trzeba podkreślić, że w większości przypadków farmakologiczne ingerowanie w przebieg kataru jest w większym stopniu markowaniem działań niż rzeczywistym remedium.

Wszak nie bez powodu istnieje powiedzenie, że „katar leczony trwa tydzień, a nieleczony siedem dni”. Oznacza ono mniej więcej tyle, że po prostu należy przez to przejść i poczekać aż objawy ustąpią samoistnie. Choć czasami wydzielina zaczyna zalegać również w zatokach, co jest już bardziej problematyczne. Z jakich remediów korzystać? W sprzedaży są dostępne rozmaite tabletki na katar bez recepty. Znajdują się wśród nich również preparaty homeopatyczne. Głównym zadaniem takich preparatów jest rozrzedzenie wydzieliny, zmniejszenie obrzęku nosa oraz uczucia zatkania. Trzeba jednak podkreślić, że często identyczne efekty udaje się uzyskać, sięgając po spray do nosa na katar.

Jego zadaniem w większości przypadków jest rozluźnienie wydzieliny, udrożnienie nosa i ułatwione wydmuchiwanie. Oczywiście jak w przypadku większości typowych dolegliwości, z którymi większość z nas boryka się okresowo, tak i tutaj poza lekami dostępnymi w aptekach istnieją także inne rozwiązania. Mowa o domowych metodach walki z katarem, które całkiem często okazują się skuteczne. Naturalne sposoby na katar to między innymi inhalacje. Do ich przeprowadzenia wystarczy garnek z gorącą, parującą wodą oraz olejki eteryczne. Taki domowy zabieg może świetnie oczyścić i udrożnić nos, pomagając nawet na dokuczliwy katar zatokowy. Koszt finansowy takiej terapii jest znikomy, a efektywność zadowalająca.